MERIDOnews.

Merido News – 45/2023


Jak apteka powinna przygotować ofertę i złożyć wniosek do NFZ o zawarcie umowy na realizację szczepień?

Przygotowanie oferty na realizację szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień dla Narodowego Funduszu Zdrowia jest nie lada wyzwaniem. Rozumiemy, że lektura 68-stronicowej instrukcji oraz zrozumienie złożonych przepisów zarządzenia nr 155/2023/DGL może zająć Państwu wiele czasu i wysiłku. Jako doświadczony partner aptek, pragniemy zaoszczędzić Państwu ten trud. Nasz zespół ekspertów ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z NFZ i perfekcyjnie orientuje się w obowiązujących regulacjach. Dokładnie przeanalizowaliśmy zarządzenie Prezesa NFZ, 68-stronicową instrukcję i bez problemu przygotujemy w Państwa imieniu kompletną, zgodną z wymaganiami ofertę. Możemy przygotować ofertę dla każdej apteki w Polsce. Dzięki nam zaoszczędzą Państwo cenny czas i unikną stresu związanego z samodzielnym opracowywaniem wszystkich dokumentów oraz unikną odrzucenia oferty z powodu błędów. Będą mogli Państwo skoncentrować się na codziennej obsłudze pacjentów i rozwijaniu swojej działalności.

Komunikat NFZ oraz zarządzenie Prezesa znajdziecie Państwo TUTAJ.

W przypadku pytań, lub chęci skorzystania z naszej pomocy zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem pod nr telefonu +48 17 864 02 80 lub mailowo merido@merido.pl.


Jakie zmiany w programie KS-Apteka pojawiły się w ostatnich dniach?

Zmiany w module APW11 z dnia 2023.11.09 [2023.3.0.6] / [2024.0.0.6]

  • Okno e-Recepty: dodano informację o dostępności synonimów, która wyświetla się w przypadku gdy na stanie nie ma zaordynowanego leku.
  • Poprawa weryfikacji realizacji recepty Rpw w postaci elektronicznej. Komunikat nie powinien się wyświetlać przy realizacji recepty weterynaryjnej i zapotrzebowania.
  • Okno wprowadzania kodów z recept: usunięto komunikat o konieczności podania numeru PESEL w przypadku realizacji recepty z uprawnieniem Senior w ramach przepisów o koordynacji.
  • Zadanie z Giełdy Pomysłów: W eZWM podczas realizacji zlecenia program automatycznie przepisuje wydawanym wyrobom numery serii z karty zakupu lub numery EAN z karty towaru.

Zmiany w module APW12 z dnia 2023.11.09 [2023.3.0.6] / [2024.0.0.6]

  • Rozwiązano problem z wysyłką zamówień objawiający się komunikatem dotyczącym niezainicjowania podpisu podczas próby zapisania dokumentu do KS-EDE.

Zmiany w module APW21 z dnia 2023.11.09 [2023.3.0.6] / [2024.0.0.6]

  • Eksport do KS-FKW(xml) – rozwiązanie problemu z generowaniem raportu dla okresów zawierających ponad 1000 dokumentów księgowych. Problem objawiał się niekompletnym przekazywaniem dokumentów kasowych.

Jak działa blokada realizacji recept papierowych na leki o kategorii dostępności Rpw oraz leki z grupy II-N, III-P, IV-P w KS-Aptece?

W związku z dostosowaniem systemu KS-AOW do nowelizacji ustawy o refundacji w zakresie zmian obowiązujących od 1 listopada 2023 roku wprowadzono blokadę realizacji recept papierowych na leki o kategorii dostępności Rpw oraz leki z grupy II-N, III-P, IV-P. Blokadę można zmienić na ostrzeżenie lub wyłączyć (opcja APW11.2.170 Blokada sprzedaży leków Rpw na receptę papierową).


Gdzie można znaleźć najnowsze informacje na temat Krajowego Systemu e-Faktur (KseF)?

Po 1 lipca 2024 r. zacznie obowiązywać Krajowy System e-Faktur (KseF). Jeżeli szukacie informacji na temat tego, jak KSeF wpłynie na pracę podmiotów medycznych i aptek. Zapraszamy do skorzystania z serwisu ksef.kamsoft.pl

Można tam znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących Was pytań, skorzystać z wiedzy expertów, zobaczyć dedykowane webinary dot. KseF, poznać rozwiązanie IT dedykowane do komunikacji z KSeF.

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to centralna platforma służąca do gromadzenia, przechowywania, przesyłania oraz analizy i kontroli faktur elektronicznych, zwanych fakturami ustrukturyzowanymi. Od 1 lipca 2024 r. przystąpienie do KSeF stanie się obowiązkiem dla większości podmiotów gospodarczych w Polsce, a więc także dla placówek medycznych i aptek.


Pobierz PDF