MERIDOnews.

Merido News – 23/2022

Czy wiecie, dlaczego w KS-Aptece przestały działać konta pocztowe Gmail?
Jak przystosować konta do weryfikacji dwuetapowej?

Od 30 maja 2022 roku Google przestało zezwalać na używanie urządzeń i aplikacji innych firm, które proszą użytkowników o zalogowanie się na konto Google przy użyciu nazwy użytkownika i hasła. W związku z tym przestała działać dotychczasowa konfiguracja kont pocztowych Gmail w KS-Aptece. Nie można wysyłać dokumentów i odmów do GIF z KS-Apteki. Aby poczta działała poprawnie należy włączyć weryfikację dwuetapową dla konta Gmail i zmienić hasło w ustawieniach KS-Apteki.

Nasz serwis dla aptek ze stałą umową sukcesywnie wprowadza nowe konfiguracje dla kont. Poniżej zamieszczamy instrukcję do samodzielnej konfiguracji:

http://www.apteki.merido.pl/gmail.pdf


Jak w KS-Aptece sprawdzić poprawność wysyłki odmów do GIF?

Oprogramowanie apteczne Kamsoft potrafi samo pobierać i wysyłać do GIF odmowy z hurtowni po wstępnej konfiguracji, z którymi jest połączenie przez EWD. Jeśli zmieniamy pocztę e-mail lub hasło do poczty należy zmienić konfigurację w module 41.Admin -> Opcje modułów -> APW44.3

Jeśli mamy uruchomioną automatyczną wysyłkę odmów do GIF, należy codziennie sprawdzać czy odmowy poprawnie wysyłają się w module 12.Zamówienia -> Odmowy. Jeśli zaznaczymy opcję „Pokaż niewysłane do GIF z wymaganą wysyłką” i na liście znajdują się odmowy należy je niezwłocznie wysłać za pomocą opcji F7 Wyślij do GIF.


Jakie zmiany w programie KS-Apteka pojawiły się w ostatnich dniach?

Zmiany w module APW11 2022.06.09 [2022.2.2.2]

• Umożliwiono wpływanie na ceny usług poprzez mechanizm promocji.

Zmiany w module APW13 2022.06.09 [2022.2.2.2]

• KtoMaLek: Dodanie komunikatu o trudno dostępnych towarach podczas przyjmowania faktury zakupu.

Zmiany w module APW21 2022.06.09 [2022.2.2.2]

• Zestawienie refundacyjne: poprawa wydruku Faktury VAT (z uwzględnieniem korekt). Wydruk błędnie uwzględniał pozycje skorygowane dla recepty papierowej.
• Środki pomocnicze: poprawa przepisywania powiązań z poprzedniej umowy NFZ (UMX).

Zmiany w module APW35 2022.06.09 [2022.2.2.2]

• Dodano obsługę nowego warunku w promocjach: Rodzaj towaru.


Czy widzieliście kolejny odcinek z serii „What’s new” w KS-AOW?

Zachęcamy do obejrzenia czwartego odcinka serii podsumowań zmian wprowadzonych w systemie KS-AOW – „What’s new”. W tym odcinku pokazane są następujące zagadnienia:

• Pharmindex COMPLETE czyli narzędzie do doradztwa lekowego;

• TurboBLOZ i wyszukiwanie produktu;

• Nowości związane z realizacją e-Recept.

Poniżej link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=6X07BltWD_g


Czy wiecie, że farmaceuci i technicy są objęci ochroną jak funkcjonariusze publiczni?

9 czerwca 2022 roku Senat przyjął bez poprawek nowelizację ustawy Prawo farmaceutyczne oraz ustawy o zawodzie farmaceuty, która przewiduje, że podczas wykonywania czynności zawodowych w aptece lub punkcie aptecznym farmaceuta i technik farmaceutyczny mogą korzystać z ochrony przewidzianej dla funkcjonariusza publicznego. Groźby kierowane pod adresem farmaceuty będą ścigane z urzędu i zagrożone karą. Projekt tej ustawy został zgłoszony po tym, jak wielu farmaceutów z całej Polski zgłaszało się do parlamentarzystów i mówiło o swoich doświadczeniach, szczególnie o doświadczeniach z ostatnich miesięcy, kiedy to polscy aptekarze, polscy farmaceuci mieli sposobność, otrzymali możliwość przeprowadzania szczepień w swoich aptekach. Farmaceuci spotykali się z przykrymi sytuacjami, miały miejsce ataki na apteki, groźby karalne, zniewagi czy nawet znieważenia polskich farmaceutów.


Pobierz PDF