Merido News – 3/2025
Jak skorzystać z promocji na darmowy moduł monitoringu wilgotności i temperatur?
Od 3 grudnia bieżącego roku w każdej aptece wymagane będzie:
- w pomieszczeniach, w których sporządza się leki recepturowe i apteczne oraz produkty lecznicze homeopatyczne, oraz w pomieszczeniach, które służą do przechowywania produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, surowców farmaceutycznych i wyrobów medycznych, wyposażenie do całodobowego monitorowania temperatury i wilgotności;
- w urządzeniach chłodniczych, które służą do przechowywania produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, surowców farmaceutycznych i wyrobów medycznych, wyposażenie do monitorowania temperatury.
Do 28.02.2025 roku można skorzystać ze specjalnej promocji na zestaw do monitorowania wilgotności i temperatury w aptece. Oferta obejmuje pomiarowy złożony z czujników, urządzenia zarządzającego czujnikami, licencję na produkt, certyfikaty wzorcowania, miejsce w chmurze na której przez 6 lat będą przechowywane dane z pomiarów oraz subskrypcję na „Moduł integracyjny – monitoring warunków przechowywania” do systemu KS-AOW”. Apteki, które zdecydują się na zakup przed 28.02.2025 roku subskrypcję Modułu KS-AOW otrzymają w cenie zestawu.
Ponieważ do wejścia w życie przepisów został mniej niż rok zalecamy nie zwlekać na ostatnią chwilę. Warto po zainstalowaniu monitoringu temperatur i wilgotności w aptece mieć czas na ewentualne dostosowanie pomieszczeń i urządzeń do wymagań związanych z przepisami i uchronić się przed kosztownymi utylizacjami leków ze względu na przekroczenia warunków brzegowych przechowywania.
Ofertę, szczegóły i odpowiedzi na nurtujące pytania możecie uzyskać kontaktując się bezpośrednio z naszym serwisem.
Czy słyszeliście o ataku ransomware na dostawcę podpisów kwalifikowanych Eurocert?
12 stycznia w godzinach nocnych doszło do ataku hakerskiego na firmę Eurocert. Jak możemy przeczytać w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej firmy: Zdarzenie to doprowadziło do utraty poufności danych osobowych m.in. klientów, kontrahentów i pracowników EuroCert Sp. z o.o.
Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej EuroCert
Jeżeli jesteście klientami Eurocert warto zastrzec swój PESEL oraz zachować szczególną ostrożność w przypadku każdej korespondencji i rozmów telefonicznych.
Jakie zmiany w programie KS-Apteka pojawiły się w ostatnich dniach?
Zmiany w module APW11 z dnia 2025.01.16 [2025.0.1.8]
- Dodano opcję pomijania wydruku potwierdzenia zapłaty kartą dla apteki. W przypadku pomyślnego zakończenia transakcji wydruk potwierdzenia dla apteki zostanie pominięty, natomiast potwierdzenie dla pacjenta będzie drukowane tak jak dotychczas, po akceptacji przez farmaceutę. W przypadku odrzucenia transakcji wydruk dla apteki zostanie wygenerowany zgodnie z dotychczasowym procesem. Nowa opcja ma zastosowanie tylko do terminali, w których wydruki realizowane są za pośrednictwem systemu KS-AOW oraz do transakcji, które nie wymagają weryfikacji podpisu posiadacza karty.
- Usunięto problem nieprawidłowego nadawania numerów recept podczas realizacji kilku recept, z których część umieszczono wcześniej w kolejce z pobraną zaliczką zerową.
Zmiany w module APW13 z dnia 2025.01.16 [2025.0.1.8]
- Poprawa ustawiania statusu karty zakupu na 'W’ – Wstrzymana w przypadku wstrzymania całej dostawy w wyniku reklamacji.
Zmiany w module APW21 z dnia 2025.01.16 [2025.0.1.8]
- Usprawniono proces wczytywania szablonu rachunku refundacyjnego dla korekt obejmujących wyłącznie część B zestawienia refundacyjnego.
- Eksport danych do Optimy, dostosowanie formatu do prawidłowego raportowania pozycji faktur z refundacją. Podczas importu danych do Optimy program odrzucał faktury, gdzie zapłata była mniejsza od wartości faktury.
Zmiany w module APW22 2025.01.16 z dnia [2025.0.1.8]
- Kartoteki -> Towary -> Zapotrzebowania na towary -> Dodaj z bazy BLOZ: w przypadku nieustalonej w bazie BLOZ stawki podatku VAT wymuszono ustawienie stawki przez operatora. Poprzednio ustawiana była błędnie przez system na zerową.
Zmiany w module APW24 z dnia 2025.01.16 [2025.0.1.8]
– Zadanie z Giełdy Pomysłów: dodano filtr leków OTC oraz RX dla struktury magazynu wg. dat ważności.
Zmiany w module APW31 z dnia 2025.01.16 [2025.0.1.8]
- Operacje kasowe: generowanie bilansu dnia w przypadku gdy w danym dniu nie występowały płatności gotówkowe a jedynie bezgotówkowe. W przypadku gdy w danym dniu nie występowały płatności gotówkowe tylko np. płatności kartą nie generował się bilans dnia w przypadku wybrania opcji 'Operacje bezgotówkowe zsumowane z gotówką’.
- Płatności -> Płatności – dostawcy -> [F4] -Zmień: usunięto każdorazowy reset terminu płatności podczas edycji w polu daty i przejściu do pola kwoty zapłaty. Obecnie reset do pierwotnego terminu płatności następuje tylko jeżeli zostanie wprowadzona błędna data.
Czy zapisaliście się na szkolenie „Przydatne funkcje w systemach medycznych KAMSOFT”?
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym cyklu szkoleń on-line dla użytkowników systemów medycznych KAMSOFT: KS-SOMED oraz KS-PPS. Podczas tych spotkań zostaną przedstawione nowe funkcjonalności i zmiany w systemach, które wspierają codzienną pracę profesjonalistów medycznych. Będą to m.in. nowości wprowadzone w czwartym kwartale 2024 r.
Szkolenie dla użytkowników systemu KS-SOMED, 23 stycznia, godz. 11.00
- Zobaczycie nowe narzędzia do zarządzania grafikami w module Terminarz:
– Grafiki – dni świąteczne,
– Nowy sposób opisu grafików. - Zostaną pokazane kolejne udogodnienia w wizycie pacjenta:
– Nowa karta recepty,
– Udogodnienia IPOM,
– Ikony szybkiego dodawania skierowań,
– Filtrowanie w Poczekalni. - Omówione zostaną najnowsze funkcjonalności w aplikacjach mobilnych: Wizyta Lekarska i Wizyta Pielęgniarska w tym:
– Raport przeznaczony dla fizjoterapii,
– Wspomaganie uwierzytelniania wieloskładnikowego,
– Telewizyta.
Szkolenie dla użytkowników systemu KS-PPS, 23 stycznia, godz. 11.45
- Zobaczycie nowe funkcje dostępne w wizycie pacjenta:
– Konsultacja HL7CDA dla kwalifikacji na szczepienie,
– Zmiany w IPOM,
– Wyrównanie przycisków w panelach wizyty. - Zostaną pokazane nowe funkcjonalności przy raportowaniu do NFZ:
– Nowe filtry w oknie raportów. - Zostaną przedstawione najnowsze funkcjonalności w aplikacjach mobilnych: Wizyta Lekarska i Wizyta Pielęgniarska, w tym:
– Raport przeznaczony dla fizjoterapii,
– Wspomaganie uwierzytelniania wieloskładnikowego,
– Telewizyta.
Każda osoba zarejestrowana na szkolenie w ciągu kilku dni po zakończeniu spotkania otrzyma link do nagrania z wydarzenia.
Szkolenie będzie odbywać się on-line za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy się zarejestrować wypełniając formularz. Link do spotkania zostanie wysłany w osobnej komunikacji, dzień przed wydarzeniem, na adres e-mail podany przy rejestracji.